Usługi dodatkowe oferowane przez hotele

News

Hotel jest miejscem, w którym zatrzymujemy się i w pewnym sensie przez pewien czas mieszkamy, w związku z czym oczywistym jest, że będziemy potrzebowali szeregu dodatkowych usług. Może nam je zapewnić hotel lub możemy poszukać ich gdzieś indziej, ale hotele, walcząc o klienta, starają się nam oferować jak najwięcej dodatkowych usług, takich jak na przykład możliwość zamówienia taksówki czy przechowywania bardziej wartościowych przedmiotów w sejfie hotelowym.

Dodatkowe usługi i Internet

Współczesny hotel to dzisiaj niemalże centrum usługowe, czyli miejsce, gdzie znajduje się klub nocny darmowy dla gości, basen, sauna, klub fitness i gabinety odnowy biologicznej. Można na miejscu kupić drobne pamiątki, ostrzyc się lub wyprać chemicznie swój garnitur. Do tego dochodzą jeszcze takie kwestie, jak na przykład przewodnictwo turystyczne czy możliwość zorganizowania w hotelu konferencji.

Standardem jest dzisiaj dostęp do Internetu dla wszystkich gości. Najczęściej ma on postać po prostu możliwości korzystania z hotelowej sieci bezprzewodowej, z którą goście łączą się w momencie zameldowania. Nie są z tym związane żadne dodatkowe opłaty.

Wyżywienie

Najważniejszą kwestią zazwyczaj jest wyżywienie. Można do tego problemu podejść w sposób szczegółowy lub ogólny. W skali mikro są to takie rozwiązania, jak barek w pokoju lub możliwość zaparzenia sobie kawy bądź herbaty korzystając z infrastruktury dostępnej w pokoju. Kawa i herbata jest darmowa, a wszelkie przekąski i napoje z barku są najczęściej płatne i ich koszt obciąża rachunek klienta w momencie wymeldowania się.

Kwestie ogólnego wyżywienia regulowane są poprzez typ hotelu lub usługi hotelarskiej, na którą się decydujemy. Do wyboru mamy tutaj niewyczerpującą listę możliwości:

- All Inclusive – opcja teoretycznie obejmująca wszystkie posiłki, przekąski i napoje już wliczone w cenę, więc jeśli płacimy za pokój, drinki w barze i dowolna ilość posiłków (zwykle 3) są dla nas dostępne;

- Ultra All Inclusive – opcja All Inclusive z bardzo szeroką gamą napoi oraz dań egzotycznych lub po prostu w jakiś sposób rozszerzona opcja AI;

- OV – przeciwieństwo powyższych opcji, w którym do naszej dyspozycji jest pokój i ewentualnie wspomniane wyżej możliwości typu kawa i herbata, ale posiłki to już nasz problem;

- Bed and Breakfast (BB) – opcja dostępna zwykle w zajazdach i hotelach, w których często zostaje się tylko jedną noc; B&B to możliwość zjedzenia śniadania wliczonego w cenę noclegu.

Inne opcje umożliwiają nam zjedzenie kilku posiłków lub przygotowanie ich samodzielnie w dostępnej kuchni.